Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Nádherná městská památková rezervace s radnicí ze 14. stol., barokně přestavěným kostelem sv. Kříže a pozdně gotickým opevněním s Mikulovickou a  Žateckou bránou. Zachoval se soubor gotických, renesančních a barokních měšťanských domů. Muzeum sídlí v areálu bývalého kláštera františkánů z 15. stol. ( pozoruhodné sklípkové klenby míšeňského typu ), jehož součástí je i poutní kostel Čtrnácti sv. Pomocníků, kaple sv. Křtitele a zastavení křížové cesty. Společně s královským městem byl před r. 1261 založen i hrad ( možná existoval ještě starší románský hrad ) devastovaný za třicetileté války a v letech 1750-55 přebudovaný na kasárna. V letech 1816-18 byl objekt obnoven. Dobře si zachoval původní gotickou dispozici, je jednou ze zdařilých ukázek typu středoevropského kastelu. Zachovala se jedna z věží do výšky 2. patra, palác a vedlejší budova.

www.mesto-kadan.cz  

 

Mapa

Font family: "BIGCITY-Normal" - Fonty a druhy písma zdarma ke stažení. Pokud není font "BIGCITY-Normal" Korektně zobrazen, použijte F5 (nebo CTRL+R), příp. Obnovit  

hrad, zámek, tvrz, hradištěEgrberk                         6,2 km

hrad, zámek, tvrz, hradištěKlášterec nad Ohří     7 km                       

hrad, zámek, tvrz, hradiště Hasištejn                      7,8 km

Selský dvůr                 12 km

hrad, zámek, tvrz, hradištěPerštejn                        11,7km

 město, městys Chomutov                     13,9km

zoo, soukromá zooZoopark Chomutov     15,2 km

hrad, zámek, tvrz, hradištěKrásný Dvůr                 15,4 km 

 Klášter františkánů s kostelem Panny Marie a Čtrnácti svatých pomocníků.

Prohlídky s průvodcem   

( duben – prosinec ) úterý až pátek                                       od 14.30 a 16.00 hodin sobota                                       od 11.00, 13.00, 14.30 a 16.00 hodin neděle                                       od 14.30 a 16.00 hodin  v pondělí zavřeno                                                                                                                                                               Od ledna do března je nutno návštěvu muzea předem objednat.
V červenci a v srpnu platí od úterý do neděle sobotní provoz.

 

 www.kultura-kadan.cz/muzeum/

 

 

 

 

Hodnocení  Vambouše  Námitky a rady
Parkování  na nám. za chechtáky 
Dostupnost   jen blbka to nenajde 
Suvenýry   

Info centrum

Úroveň prohlídky    volně přístupno  
Občerstvení   hlady tam neumřete. restaurace, hostinec, kavárnaMy jsme baštily ve STŘEDOVĚKÉ BAŠTĚ je tam i malá zahrádka pro děti.    
Celkový dojem    velmi dobrý

V Kadani je Katova ulička - nejužší ulice v České republice Délka je 51 m. šířka v nejužším místě je 66,1 cm. Je registrována jako část Sokolovské ulice agenturou Dobrý den v Pelhřimově jako nejužší ulice v ČR.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Město-Kadaň