Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městská památková rezervace s dominantou královského hradu z r. 1230 na místě staršího slovanského hradiště. Za Václava IV. patřil hrad k nejpevnějším ve střední Evropě. Podhradí, poprvé připomínané r. 1288, bylo v r. 1337 povýšeno na královské horní město. V r. 1815 zahájila provoz porcelánka, jedna z nejvýznamnějších v tehdejjším mocnářství. V r. 1822 byla v hradním areálu zřízena státní věznice, v r. 1948 byl hrad zpřístupněn veřejnosti jako muzeum porcelánu, dnes tady najdeme i expozici strašidel a další zajímavosti. Dominující stavbou hradního areálu je hranolová románská věž, dále vidíme purkrabství, hejtmanství, dvoukřídlý palác a opevnění s baštami.

 

Hodnocení Vambouše  Námitky a rady 
Parkování   ve městě 
Dostupnost    dobrá  
Suvenýry odznaky , štítek na hůl, mince   připravte si chechtáky 
Úroveň prohlídky    volně přístupno a to je pecka  
Občersvení     je tam stánek s občerstvením
Celkový dojem    velmi dobrý  

Loket dobře znal i německý básník J. W. Goethe, rodinný přítel Haidingerů, zakladatelů slavné porcelánky. Goethe ( 1749-1832) do Lokte často zajížděl a navštěvoval zajímavá místa v okolí. Tady se také naposledy setkal se svou pozdní láskou Ulrikou von Levetzow. Na Lokti oslavil Goethe 28. srpna 1823 své čtyřiasedmdesáté narozeniny. Hluboká láská k sedmnáctileté krasavici se promítla i do jeho díla. 

www.hradloket.cz

 Mapa

Byli jsme, tam kde filmaři

Otevírací doba:

Denně
Listopad–Březen 9:00–15:30 hod.
Duben–Říjen 9:00–16:30 hod.

 Font family: "BIGCITY-Normal" - Fonty a druhy písma zdarma ke stažení. Pokud není font "BIGCITY-Normal" Korektně zobrazen, použijte F5 (nebo CTRL+R), příp. Obnovit  

hrad, zámek, tvrz, hradiště Bečov nad Teplou   12,7km restaurace, hostinec, kavárna 

 město, městys   Bečov nad Teplou     12,8,km               restaurace, hostinec, kavárna

 

 

Náhledy fotografií ze složky Hrady: Loket-Vildštejn-Seeberg