Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve Slaném vznikl seriál Místo nahoře v režii zdejšího rodáka Karla Smyczka. Před diváky ožívá řada reálných slánských míst - Lounská ulice neboli Londa, Komenského náměstí neboli Komenda s bylinkářským krámkem, gymnázium a obchodní akademie na Smetanově náměstí, bývalá radnice s věží a bývalý hotel Pošta na Masarykově náměstí, bývalá továrna Benar, lesopark Háje, autobusové nádraží i pohledy z místní dominanty - Slánské hory neboli Slandy. Slaný zanechalo svůj otisk i ve filmech Bolero a Otesánek a také v seriálu To jsem z toho jelen.

Kliknutím na obrázek zavřete okno

 Slaný

Ve filmu jsou použity autentické interiéry, Které filmaři dovybavovali. Jedna rodina v satelitním městečku dokonce odjela na dovolenou a filmařům nechala svůj dům plně k dispozici.

Pokud si chcete posedět ve stejné hospůdce jako hrdinové zmíněných seriálů, stačí zajít do restaurace V-klub 4411 ve Wilsonově ulici ( směr nádraží), kterou si televizní tvůrci vypůjčili. Stylový interiér je řešen ve vojensko - historickém duchu, kvalitní je i zdejší kuchyně. Natáčelo se však i v restauraci Hejtmanský dvůr na rohu Masarykova náměstí a Kinského ulice a v restauraci Na Střelnici, v pekárně aj.

 

Náhledy fotografií ze složky Dobříš-Mělník-Slaný