Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třebušín

Soubor:Trebusin CZ CoA.svg Barokní zámek, rozšířený r. 1860 ( dnes hotel ), barokní kostel sv. Mikuláše, stavby s roubeným nebo hrázděným patrem z  18-19 století. Na vrchu nad vsí zříceniny hradu Kalich, kdysi sídla Jana Žižky.

Hodnocení   Vambouše  Námitky a rady. 
Parkování  dá se parkovat na náměstí 
Dostupnost     dobrá
Suvenýry    asi na obecním úřadě
Úroveň prohlídky    volně přístupno
Občerstvení  místní supermárket
Celkový dojem  dobrý

Třebušín je velice starobylou obcí, její vznik se datuje až do 12. století. O její historii toho však bohužel příliš nevíme, můžeme vám tak poskytnout pouze několik nejvýznamnějších údajů. 
Obec leží v západní části Českého středohoří s dominantou vrchu Kalich. Tento vrch je spojen s historií bývalého hradu, husitskými dějinami a s Janem Žižkou.
Dnes je Třebušín úhlednou, poklidně žijící obcí, obklopenou krásnou přírodou, nabízející turistům řadu zajímavých míst ke shlédnutí ve svém okolí. Ať už je to již zmiňovaný vrch Kalich, na němž jsou k vidění zbytky Žižkova hradu, nebo národní přírodní rezervace, zřízená na nejvyšším bodu Verneřického středohoří Sedle, poskytuje Třebušín svým návštěvníkům možnost příjemně stráveného volného času.

Vokopčeno z jejich stránek

 www.trebusin.cz

Mapa

Font family: "BIGCITY-Normal" - Fonty a druhy písma zdarma ke stažení. Pokud není font "BIGCITY-Normal" Korektně zobrazen, použijte F5 (nebo CTRL+R), příp. Obnovit  

hrad, zámek, tvrz, hradiště 

Ploskovice

4,5km restaurace, hostinec, kavárna   
město, městys Litoměřice  8,8km  restaurace, hostinec, kavárna  
         
 

 

     
         
         
         
         

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Obec Třebušín