Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve 14. stol. tu stál menší hrad s válcovou věží (bergfritem), později zbořený. Následovala přestavba ve stylu saské renesance. Objekt byl zdemolován před. r. 1711  a z použitelného materiálu se stavěl barokní zámek. Následovaly další barokní přestavby v letech 1772 - 76;  tehdy vznikla dnešní věž se vstupní bránou, byly upraveny arkády aj. Vystřídaly se tu různé úřady, objekt sloužil i jako podnikové rekreační zařízení.

Hodnocení  Vamboušema  Námitky a rady 
Parkování    parkoviště 
Dostupnost    dobrá i pro lenochy 
Suvenýr odznak obr. č.8    připravte si chechtáky 
Úroveň prohlídky    s průvodkyní a ta měla velkou ale velkou trpělivost 
Občerstvení    určitě se tam něco sežene 
Celkový dojem    super 

 Připravte si asi tak  200 000 kč a možná tu nakoupíte i dárky na Vánoce.     

 

Na zámku je umístěno Muzeum české sklářské tvorby, které tvoří stálá expozice děl vynikajících sklářských výtvarníků. V gotických prostorách je prodejní galerie skla. V kapli je pak umístěn Bezdružický betlém - největší skleněný betlém na světě, vážící 3,5 t. První zmínky o hradu a zámku Bezdružice, který se nachází 2 km od Konstantinových lázní, pocházejí ze 13. století.

Většině lidí se vybaví jméno českého humanisty a cestovatele Kraštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, který byl v roce 1621 popraven na Staroměstském náměstí. Původní hrad byl opevněné sídlo, obklopené kamennou hradbou.

Do současnosti se zachovalo nádvoří sevřené dvěma křídly gotických budov. Objekt byl vlastněn šlechtickými rody Kolowratů, Elpognárů a Lowensteinů a přistavován v období renesance, baroka a klasicismu. V roce 1868 postoupil zámek poslední bezdružický majitel rakousko-uherským úřadům pro účely soudu a vězení. Od 60. let minulého století byl zámek využíván jako rekreační zařízení. V současné době je zámek ve vlastnictví pražské akciové společnosti BAYTON, která provedla jeho rozsáhlou rekonstrukci.

 www.bezdruzice.cz

Mapa

 

 

Muzeum a prodejní galerie sklářského umění: středa – neděle 10:00 – 17:00 hodin.
Tel.: +0420 374 629 262
E-mail: zamek@pragerkabinett.com

Font family: "BIGCITY-Normal" - Fonty a druhy písma zdarma ke stažení. Pokud není font "BIGCITY-Normal" Korektně zobrazen, použijte F5 (nebo CTRL+R), příp. Obnovit  

hrad, zámek, tvrz, hradiště  Krasíkov    4,3 km     
hrad, zámek, tvrz, hradiště  Gutštejn 7,1km     
kostel, kaple, katedrála, rotunda, synagoga 

Klášter Teplá 

 9 km  restaurace, hostinec, kavárna   
hrad, zámek, tvrz, hradiště Volfštejn  13,2 km   

 

Náhledy fotografií ze složky Zámek Bezdružice-zámek Bor