Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boží kámen

Významný krajinný prvek tvoří velký žulový balvan neobvyklého tvaru s řadou miskovitých prohlubní. Nachází se v lese, v Přírodním parku Jesenicko, cca 700 m jižně od obce Soseň a cca 250 m od Obecního vrchu jihovýchodním směrem.
     V překladu publikace „Historie Jesenicka“ z roku 1902 od p. Jiřího Vachtla jsou zmíňky o pověsti o Božím kameni na Obecním vrchu. Pověst: Na Obecním vrchu je žulový balvan, který má nahoře plošinu, v níž je 10 prohlubenin. Tento balvan se jmenuje „Boží kámen“. Když Kristus se svými apoštoly šel světem, odpočinuli si na tomto kameni a po jejich zadečcích tu zůstaly prohlubeniny. Jiná pověst říká, že zde přespával Pán Bůh se svými anděly. Obtisky pak jsou stopy, které tu po nich zůstaly. 

 

Hodnocení  Vambouše  Námitky a rady
Parkování  parkovat se dá v obci Soseň
Dostupnost dobrá
Suvenýry  netuším
Úroveň prohlídky  volně přístupno
Občerstvení to co máš v báglu
Celkový dojem  dobrý

 „Boží kámen“ byl neoprávněně, bez povolení, odvezen Karlem Rejzkem na koupaliště do Senomat. Kámen byl přemístěn nedlouho před tragickou smrtí Karla Rejzka. Mezi místními lidmi se hovoří, že jej stihl boží trest za odvezení „Božího kamene“. Díky iniciativě referátu životního prostředí Okresního úřadu Rakovník se podařilo kámen vrátit na své původní místo.

 

 

  

hrad, zámek, tvrz, hradiště

Petršpurk

7,7km

 

 

   
hrad, zámek, tvrz, hradiště

Krakovec

8 km restaurace, hostinec, kavárna    

 

Mapa,

 

Náhledy fotografií ze složky Boží kámen