Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městská památková rezervace s lázeňskou tradicí, sahající do r. 1793, kdy podnikání u pramenů kyselky bylo posvěceno dvorním dekretem císaře Františka I. První dřevěná kolonáda byla postavena u Františkova pramene. V r. 1852 se Františkovy Lázně oddělily od Chebu a v roce 1865 byly povýšeny na město. Dnes se tu léčí nemoci srdeční, cévní, ženské, kloubů, páteře apod. Mezi památkami vyniká empírový kostel Povýšení sv. Kříže z let 1812-20, novorenesanční Lázně II. z roku 1878 a řada městských domů. Nejstarší ulicí je Národní ( dříve Císařská ) třída, Město je plné parků a zajímavých plastik, nejpopulárnější je socha Františka. Sdějinami lázní se můžeme seznámit v muzeu. V blízkosti města je cenná soustava rybníků Amerika a rekreační areál Jadran, kam lze dojet místním ,, vláčkem" ( jezdí po asfaltové cestě ).

 

Hodnocení  Vambouše  Námitky a rady
Parkování  za chechtáky 
Dostupnost rovnou za nosem 
Suvenýry  připravte si chechtáky, v info centru které je spojené i s WC, tabákem, atd . 
Úroveň prohlídky    volně přístupno  
Občerstvení hlady tam neumřete 
Celkový dojem    velmi dobrý  

www.frantiskovy-lazne.cz

Socha malého chlapce s rybou.

  Je symbolem Františkových Lázní. Původně parková plastika z roku 1924 od   františkolázeňského sochaře Adolfa Mayerla byla přenesena po válce před Společenský dům, kde se s ní s oblibou fotografovaly pacientky. Lázeňský fotograf pan Škarda pro zvýšení popularity Františka vymyslel jednu z nejmilejších legend v Čechách – podle ní každá pacientka, která se dotkne palce levé nohy sochy otěhotní. Dnes je originál Františka v městském muzeu a jeho stejně navštěvovaná napodobenina před Společenským domem. Obdivováni jsou oba – vy ale mé dámy nezapomeňte na jistotu originálu a navštivte muzeum. ( Já slyšel že se má hladit něco jiného  )

 

Mapa

Font family: "BIGCITY-Normal" - Fonty a druhy písma zdarma ke stažení. Pokud není font "BIGCITY-Normal" Korektně zobrazen, použijte F5 (nebo CTRL+R), příp. Obnovit  

hrad, zámek, tvrz, hradiště 

Cheb

4,3km restaurace, hostinec, kavárna   
město, městys Cheb 4,3 km restaurace, hostinec, kavárna  
hrad, zámek, tvrz, hradiště

Starý Rybník

4,7 km    
hrad, zámek, tvrz, hradiště  Seeberg 5,1 km  restaurace, hostinec, kavárna   
hrad, zámek, tvrz, hradiště 

Vildštejn ve Skalné

5,5km restaurace, hostinec, kavárna   
         
 

 

     
         
         
         
         

 

Náhledy fotografií ze složky Františkovy Lázně-Cheb