Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekZámek Kačina, nejčistší empírovou stavbou v Čechách, si dal podle plánů arch. Ch. F. Schurichta vybudovat v letech 1802 až 1822 jako své letní sídlo nejvyšší purkrabí Českého království hrabě Jan Rudolf Chotek. Zámek má tvar půlelipsy, střední část tvoří obytné a společenské místnosti, postranní přízemní křídla s kolonádami obsahovala hostinské pokoje a byla zakončena nárožními pavilony, které sloužily jako divadlo a knihovna. Zámek obklopuje přírodně krajinářský park z r. 1789. Muzeální expozice představují vývoj zemědělství a potravinářství, dějiny rodiny Chotků a životní styl české šlechty.

 

Hodnocení   Vambouše  Námitky a rady 
Parkování    před zámkem 
Dostupnost     jen blb to nenajde, všude cedule 
Suvenýry   v zámku 
Úroveň prohlídky    volně přístupno 
Občerstvení     hospůdka je u parkoviště 
Celkový dojem     velmi dobrý i pro malé děti. 

V husitské a pohusitské době se zdejší prostorné louky staly významným shromáždištěm vojsk. Odtud táhlo v r. 1434 vojsko panské jednoty do útoku na Nové Město pražské i do bitvy u Lipan, v r. 1440 se tu sešly šiky příznivců Jiřího z Poděbrad, které dobyly Prahu na Oldřichovi z Rožmberka, v r. 1474 sem bylo svoláno vojsko krále Vladislava Jagellonského před tažením na Moravu proti Matyáši Korvínovi.

www.kacina.cz

  Mapa

Font family: "BIGCITY-Normal" - Fonty a druhy písma zdarma ke stažení. Pokud není font "BIGCITY-Normal" Korektně zobrazen, použijte F5 (nebo CTRL+R), příp. Obnovit  

kostel, kaple, katedrála, rotunda, synagoga Kostnice-Sedlec 4,5km    
město, městys Kolín 5 km    
hrad, zámek, tvrz, hradiště 

Sion

12,2km     
hrad, zámek, tvrz, hradiště Semtěš 12,1km     
město, městys  Chvaletice   12,1 km  restaurace, hostinec, kavárna  
         
         
         
         
         
         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

Náhledy fotografií ze složky Kačina