Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Soubor:Tachov znak.svgObrazekNěkdejší královské město vzniklo z původní románské osady ve 13. století na významné cestě - trase korunovačních jízd českých králů do Norimberka. V r. 1427 husité vedení Prokopem Holým porazili křižáky a zmocnili se i města. Již v době románské tu stál hrad, který dal kníže Soběslav I. v letech 1126-31 zpevnit. po r. 1530 byl objekt renesančně upraven, leč brzy vyhořel. Roku 1700 byl hrad přestavěn na čtyřkřídlý, dvoupatrový barokní zámek. V r. 1770 uhodil do vysoké věže blesk a znovu hořelo. V r. 1774 získal zámek J. Windischgrätz - věž zbořil a areál přestavěl klasicisně. Ve 20. stol. se uvažovalo o demolici, ale po průzkumu v r. 1969 byl v letech 1972-84 objekt obnoven, dnes je sídlem městského úřadu. Ze středověkého hradu se dochovala spodní část válcové věže a zdivo sklepení. Tachov je městskou památkovou zónou. 

 

 

Hodnocení   Vamboušema  Námitky a rady 
Parkování    na nám. za chechtáky 
Dostupnost    jen blb to nenajde 
Suvenýry odznaky   info centrum 
Úroveň prohlídky    volně přístupno 
Občerstvení    samá chvála 
Celkový dojem 

 

 super, Ceny jsou tu lidové. 

 Nádherný je především souvislý pás hradeb ze 14. stol. se 16ti baštami a půvadně gotický kostel Nanebevzetí P. Marie ze 14. stol. 

www.tachov-mesto.cz      

V rodinné hrobce - kostele sv. Václava v Tachově je pohřben neblaze proslulý c.k. polní maršálek A. Windischgrätz, který v r. 1848 krvavě potlačil pražskou revoluci.  

Byli jsme tam, kde filmaři

 

Mapa 

Font family: "BIGCITY-Normal" - Fonty a druhy písma zdarma ke stažení. Pokud není font "BIGCITY-Normal" Korektně zobrazen, použijte F5 (nebo CTRL+R), příp. Obnovit  

muzeum Tachov muzeum 0,1 km    
kostel, kaple, katedrála, rotunda, synagoga Sv. Jan v Kočově 7,5 km    
obec, osada

Staré Sedliště

8 km    
hrad, zámek, tvrz, hradiště Labuť 9 km    
hrad, zámek, tvrz, hradiště  Bor 13 km  restaurace, hostinec, kavárna   
hrad, zámek, tvrz, hradiště  Přimda 13,6 km   

 

Náhledy fotografií ze složky Tachov město a muzeum